Novinky

Předvánoční turnaj v Tovačově

06.01.2017 19:12

18.12.2016 se naši mladší žáci zúčastnili předvánočního turnaje ve sportovní hale Tovačov. Naši fotbalisté podávali až na první rozehřívací zápas dobré výkony. Tentokrát jsme v týmu neměli žádnou hráčku. Výsledková tabulka ukazuje, s kým jsme v zápasech, které trvaly 12min, postupně změřili síly a dovednosti. Naší předností byla technika, rychlost a bojovnost. Ke zlepšení je uvolňování se od soupeře pro nahrávku, start na míč při rozehrávce brankařem, kdy útočník se musí vracet - jít proti míči rychleji, než startující obránce soupeře. Za výkony patří všem našim hráčům pochvala. Získali jsme 9 bodů za 3 vítězství a skončili na pátém místě z osmi účastníků.

zakončení podzimu

25.10.2016 10:38

Víkend 42. týdne

25.10.2016 08:27

V neděli nastoupila všechna naše družstva mimo starší přípravky, která již měla podzimní část úspěšně odehrátou, ke všem zápasům na domácí půdě.

Nejprve v 10.30 nastoupila mladší přípravka proti Lipníku. Uhrála uspokojivý výsledek 4:8, s poločasovým stavem 1:7.

Před 12.30 naběhli na trávník mladší žáci a hýřili aktivitou, někteří až přílišnou. Naštěstí se k doposud zraněným našim hráčům nikdo nepřidal. Aktivita jim pak chyběla v úvodních minutách vlastního zápasu. Soupeř nám ukazoval, že jeho silnou stránkou je účinná útočná hra s narážečkami zpět a vracením míče za obranu na uvolněného hráče a tvrdost v obraně. Po sérii rohových kopů a břevnu jsme byli rádi, že držíme čisté konto. Do poločasu jsme ale přece jen 2 branky obdrželi. Po změně stran tým začal vyrovnávat střední pásmo, obrana se dobře starala o útočníky soupeře a zakládala protiútoky. Sólo záložníka a jeho povedená střela do protipohybu brankáře znamenala snížení stavu a zavelení k ještě usilovnější ofenzívě. Po jednom z pěkně zahrávaných rohových kopů zleva a náběhu obránce, tento nekompromisní střelou pod břevno stav zápasu srovnal. Na dosah bylo po závarech před soupeřovou brankou vstřelení další branky. Pěkná byla také střela z poloviny hřiště. Náš tým byl ovšem k soupeři a hlavně nervozním trenérům hostů shovívavý. Snad jedenkrát v druhém poločase zaváhala naše obrana a v poslední minutě zápasu jsme obrželi z brejku branku. Ještě že v našem týmu převládá radost ze hry před body v tabulce, jinak by nám fotbal zbytečně znepříjemnil, ještě na pozdní datum, docela pěknou podzimní neděli.

Po povedeném zápase mladších žáků pokračovalo odpoledne kláním mužů s hosty z Říkovic. Po trestu z minulého zápasu ve Vlkoši nastoupil náhradní brankař. (Že by jej z taktickách důvodů vyprovokoval právě v již minulém příspěvku zmiňovaný dobrý kamarád T?..,A že ten velmi dobře ví, kde má brankař citlivá místa...- lokální vzkaz - R bude). Po poločase 0:3 skončil zápas vítězstvím hostů 0:6.

Příští zápas mužů je v sobotu 14.30 na KMK Přerov v Předmostí.

Víkend 41. týdne

17.10.2016 18:15
Za vlídného počasí vyrazily dvě skupinky našich družstev k zápasům venku.
 
V Beňově hrál tým mladší přípravky. Měl těžkou pozici. I přes velkou neúčast opor se však se soupeřem popral a výsledkově prohrál o jednu branku 4:3.
 
S mírným zpožděním, způsobeným dohrávkou mladší přípravky a úpravou hřiště, nastoupilo družstvo mladších žáků v Přerově - Předmostí na hřišti klubu KMK Přerov. Dali jsme docela rychlý gól. Následovalo několik chyb naší obrany, kdy hráči vzadu zapomněli na dobrou spolupráci s gólmanem z minulého zápasu, snažili se kličkovat a po přímé ztrátě míče nebo nepřesné přihrávce po kličce zůstali vpředu mimo hru.
Docházelo k přečíslení a jen nepřesná střelba držela naše čisté konto. Soupeř zaznamenal tuším dvě břevna. Naše útoky se tupily sólováním, hlavně z levé strany. Bylo mnoho příležitostí k centrům, velmi málo jich bylo využito. Míč musí útočník postat na některého z nabíhajících hráčů před brankou. Tak se míč často přenechal soupeři. Kluci a děvčata ale bojovala a obsazováním jsme dostávali soupeře pod tlak a do úzkých. Lépe jsme se orientovali v útočném pásmu a pohotovými střelami z blízka a jedním vypíchnutím brankaři jsme navýšili skóre na 0:4.
Soupeř korigoval ke konci poločasu, kdy předčasně náš branař předpokládal centr útočníka. Ten si ovšem všiml odkryté branky a tu trefil.
Druhou půli se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. Brankař několikrát pohotově zakročil. Inkasovali jsme nešťastnou branku, kdy se špatně domluvila obrana s brankařem.
Po faulu a nařízeném pokutovém kopu jsme obdrželi kontaktní branku na 3:4. Soupeř vrhal vše do útoku, což nám nahrávalo k brejkům. Nevyužili jsme ani vyložené šance, soupeř si také již vystřílel všechen prach z mušket,tak zápas skončil naší výhrou 3:4. A proč vyzněl druhý poločas lépe pro soupeře? Hráči si málo přihrávali a snažili se vše tahat bez nahrávky volným hráčům. Tím se také vysilují, hra je pak neurovnaná a pro diváka nepohledná. Pro příští zápas se budou všichni snažit vyvarovat chyb, poučit se z připomínek a zase nastoupí s klidem do dalšího, tentokrát posledního zápasu podzimní části sezóny.
 
V neděli v poledne měli naši hráči starší přípravky potvrdit doma roli favorita a upevnit si vedoucí místo tabulky. Se soupeřem z Újezdce nezaváhali. Z většiny herních situací vycházeli vítězně, to se projevovalo postupem času i na skóre. Výsledek 11:0.
 
V posledním víkendovém utkání zajeli muži do Vlkoše. Průběh zápasu mohl poznamenat místní rodák Tomáš, ten možná i poradil, jak na naše borce zahrát.
Buď jak buď, zápas skončil výhrou domácích 3:0. 
 
příští zápasy, začátky utkání (všechny doma a v neděli):
mladší přípravka - neděle 23.10. doma 10.30 proti Lipníku
starší přípravka - dohrála podzimní část
mladší žáci - neděle 23.10. doma 12.30 proti Horní Moštěnici
muži - neděle 23.10. 14.30. doma Říkovice
 

Víkend 40. týdne

11.10.2016 19:42

O minulém víkendu se udála spousta zajímavostí.
Páteční účast na tréninku byla poznamenána přípravou oslavy, v sobotu hrála družstva starší přípravky a mužů, v neděli mladší přípravka a ml. žáci.
Muži remizovali v Uhřičicích 3:3. Je dobré, že se do týmu zapojují naši dorostenci. Mohlo by jich být ještě víc.
Mladší přípravka srdnatě v neděli bojovala s KMK Přerov. Pro nás je nevýhodou zvýšení času hry z důvodu menšího počtu hráčů na střídání.
V sobotu jsme byli před zápasem starší přípravky potěšeni návratem trenéra. Byl ochotný ihned pomoci a s manželkou usedli na trenérskou lavičku, třebaže je ještě obtěžují berle.
Kluci otočili v zápase nepříznivý stav 0:1 ještě do poločasu. Druhá půle skončila na skóre shodně s první. Starší přípravka zvítězila nad rivaly z Tovačova 4:2.
Příští zápas bude pro tuto kategorii letos posledním, přivítají doma dobře hrající tým z Ujezdce. (Ne 16.10. 12.00). Sezóna pro hráče ovšem nekončí.
Všichni, kdo mají zájem, hrají totiž i v kategorii mladších žáků.
Mladší žáci v nedělním odpoledním zápase potvrdili dobré a zlepšující se výkony z posledních kol. Opět hned v úvodu zmáčkli soupeře a tentokrát se jim dařilo i střelecky. Velmi brzy jsme získali vedení a postupně dokonce navyšovali skóre. Na naši nátlakovou hru jsme z některých zápasů zvyklí, ale branky nám padaly v minulosti velmi poskromnu. Zmíním zajímavost ze včerejšího zápasu. Po jedné střele našeho záložníka a odrazu od venkovní strany břevna nastavila maminka střelce oči v sloup, jako výraz velmi nadějné, leč zmařené akce. (Tímto se ovšem připravila o jednu třešínku na dortu, ten mimochodem obdržela při páteční oslavě svých kulatých narozenin, gratulujeme). Mnoho diváků ale sdílelo stejný názor a vizáž. Kdo včas vyrovnal svůj zrak, byl překvapen, co se událo v zápětí.
Rozhodčí totiž ani na mžik nezaváhal a odpískal branku.
Vysvětlení je následující. Střela trefila přesně to místo na horní straně břevna, odkud získala rotaci a zároveň se vznesla ve správném úhlu nad bránu. Většina hráčů i diváků očekávala, že míč končí za brankou. Ten ovšem dopadl před brankovou čáru. To ještě část diváků očekávala, díky velké výšce odrazu od břevna, že míč vyskočí vysoko následným odrazem od země. Ten ovšem rotací změnil směr a zachytila jej branková síť. Zaznamenal-li tuto situaci některý z místních kameramanů, jistě se šot objeví na televizní obrazovce  v pásmu "borec nakonec".

Výkon týmu byl pohledný, dařily se kombinace, obránci si začali víc pomáhat nahrávkami přes brankáře, ten rozehrával spolehlivě. Proti silnějším soupeřům je třeba ještě lépe načasovat okamžik přihrávek v poli. Při útočení po individuálním uvolnění a nalákání dalšího bránícího hráče včas přihrát na našeho uvolněného útočníka a pokračovat náběhem před bránu nebo podle situace pokračovat kombinací se spoluhráčem. Centry z křídel se většinou dařily kopat do správných míst před bránu, to je také velký posun a přínos pro tým. V některých pasážích zápasu se někteří hráči nechali unést útočnou hrou a zapomínali na obranou činnost. Tentokrát jsme si to za aktuálního stavu mohli dovolit, ale upozornění je na místě pro další zápasy.
Poločas 4:0. Celkový výsledek 7:0.
V sobotu 15.10. (10.30 výkop) zajíždí mladší žáci do Předmostí. Pokud zůstanou hráči v herní pohodě a není důvod, aby nezůstali, můžeme se těšit na další pěkný zápas.

 

příští zápasy, začátky utkání:
mladší přípravka - sobota 15.10. v Beňově 11.00
starší přípravka - neděle 16.10., doma proti Újezdci, 12.00
mladší žáci - sobota 15.10. KMK Přerov (v Předmostí) 10.30
muži - neděle 16.10. ve Vlkoši, 14.30

MLadší žáci: Radslavice - Křenovice

03.10.2016 20:44

V sobotu naši borci a borkyně, hrající za mladší žáky, zanechali na hřišti v Radslavicích dobrý dojem. Domácí tým může hřát jen vítězství, které ovšem neodpovídalo dění na hrací ploše.
Dá se říct, že šlo z našeho pohledu o smolný zápas, s podobným průběhem jako v Beňově a výsledek vůbec neodpovídá dění na trávníku. Tentokrát jsme měli chvílemi drtivou převahu, hlavně v prvním poločase.
Po zaváháních jsme obdrželi do poločasu 2 branky. Kdo byl přítomen, musel ale sdílet názor, že není vůbec nic rozhodnuto. Druhý poločas jsme dál dobývali soupeřovu branku, ale povzbuzení, které by nám dodalo překonání soupeřova brankáře, nám nebylo dopřáno.
Chvílemi jsme hráli vabank a z jednoho protiútoku obdrželi další branku.

Zápas potvrdil, že máme schopné hráče. Postupně si budou vštěpovat jiný herní styl pro větší efektivitu. Hráči postupem doby získají herní jistotu a pohodu, budou jistější, co v jaké herní situaci udělat.
Základem je velká snaha hrát a hrát dobrý fotbal, což společně s fotbalovým nadáním, které naši hráči mají, znamená perspektivu jejich dalšího růstu. Herní jistota se získá jedině samotnou hrou.

Mladší žáci: Křenovice - Tovačov

29.09.2016 20:29

Včera 28.9.2016 na svátek sv. Václava vyběhli na domácí trávník mladší žáci do zápasu proti Tovačovu. Počasí bylo pro fotbal příznivé.

Náš tým se nechal zatlačit do defenzívy, čelil sérii rohových kopů a útočných kombinací soupeře, přesto držel dlouho bezbrankový stav, to do 22. minuty.
Mrzet by nás mohl nešťastně odražený míč do sítě a branka těsně před poločasovým hvizdem. Stav byl po prvních 30-ti minutách 0:3.
Druhý poločas ukázal, že máme silné mužstvo, které se při bojovnosti, oproštění se od zbytečného respektu k vyšším hráčům soupeře, většímu důrazu, výraznější kombinaci a větší odvaze, dokáže prosadit i proti papírově silnějším týmům. Druhý poločas jsme vyrovnali i co se týká brankového skóre - 1:1. Naše branka padla po povedené střele stopera, branka soupeře po penaltě.
Celkový stav 1:4. Tým si vysloužil po sympatickém výkonu, hlavně v druhém poločase, velkou pochvalu.

A co nás čeká příště? To se těžko odhaduje. Soupeř z Radslavic je nevyzpytatelný. Remizoval s doposud posledními Lobodicemi 2:2, ale jasně přehrál v minulém kole Brodek 0:9.
 

Rozlosování podzimu 2016/2017

22.08.2016 20:07

Muži

Kolo Domácí Hosté Termín Den Výsledek
  Křenovice Vlkoš 14.8. 17:00 NE 3:0
  Říkovice Křenovice 20.8. 16:30 SO 4:3
  Křenovice KMK Zubr Přerov 28.8. 16:30 NE 2:6
  Tovačov B Křenovice 3.9. 16:00 SO 1:2
  Křenovice Polkovice 11.9. 16:00 NE 1:2
  Brodek B Křenovice 17.9. 15:30 SO 6:2
  Křenovice Lověšice 25.9. 15:30 NE 0:1
  Bochoř Křenovice 2.10. 15:00 NE  
  Uhřičice Křenovice 8.10. 15:00 SO  
  Vlkoš Křenovice 16.10. 14:30 NE  
  Křenovice Říkovice 23.10. 14:30 NE  
  KMK Zubr Přerov Křenovice 29.10. 14:30 SO  
  Křenovice Uhřičice 6.11. 14:00 NE  
  Křenovice Tovačov B 13.11. 14:00 NE  

 

Mladší žáci

Kolo Domácí Hosté Termín Den Výsledek
  Beňov Křenovice 4.9. 11:00 NE 3:2
  Křenovice Kozlovice 11.9. 14:00 NE 1:9
  Kojetín Křenovice 17.9. 10:00 SO 12:1
  Křenovice Lobodice 25.9. 13:30 NE 3:0
  Křenovice Tovačov 28.9. 16:00 STŘ 1:4
  Radslavice Křenovice 1.10. 14:00 SO  
  Křenovice Brodek 9.10. 14:00 NE  
  KMK Zubr Přerov Křenovice 15.10. 14:30 SO  
  Křenovice H.Moštěnice 23.10. 12:30 NE  

 

Starší přípravka 

Kolo Domácí Hosté Termín Den Výsledek
  H.Moštěnice Křenovice 3.9. 10:00 SO 1:6
  Křenovice Brodek 10.9. 11:00 SO 6:0
  Troubky Křenovice 18.9. 14:00 NE 1:5
  Křenovice Čekyně 25.9. 10:00 NE 20:0
  Kojetín Křenovice 29.9. 17:00 ČT 5:3
  Křenovice Tovačov 9.10. 10:00 NE  
  Křenovice Újezdec 16.10. 12:00 NE  

 

Mladší přípravka

Kolo Domácí Hosté Termín Den Výsledek
  Brodek Křenovice 4.9. 9:00 NE 5:9
  Viktorie Přerov C Křenovice 10.9. 9:00 SO 14:4
  Křenovice Újezdec 18.9. 14:00 NE 3:13
  Kozlovice Křenovice 24.9. 8:30 SO 8:3
  Kojetín Křenovice 29.9. 16:30 ČT 11:4
  Křenovice Čekyně 2.10. 12:00 NE  
  Křenovice KMK Zubr Přerov 9.10. 12:00 NE  
  Beňov Křenovice 15.10. 11:00 SO  
  Křenovice Spartak Lipník 23.10. 10:30 NE  

 

Ukončená 11.6.2016

26.05.2016 09:55

Turnaj starších přípravek 12.3.2016

14.03.2016 22:25

V sobotu 12.3.2016 se zúčastnil náš tým starší přípravky posledního přípravného turnaje před začátkem soutěžní sezóny. Klání se konalo v Němčicích a pořadatelem byl Sokol Olšany. Tentokrát naši kluci změřili síly s oddíly, hrajícími krajské soutěže. A docela se jim dařilo i zde. Dokonce jeden zápas vyhráli a jednou vybojovali remízu. Další zápasy, některé smolně, prohráli. Ovšem celkový dojem ze hry byl dobrý a povzbudivý. Obrana byla pevná a bojovná. Vyrážela do protiútoků, zaznamenala tři branky. K vylepšování je důslednější sledování hry a reakce na herní situace, kdy je třeba vyhodnotit, kdy držet pozice obrany a kdy podpořit útok. Obránce získal cenu pro nejlepšího hráče týmu. Brankař se blýskl několika skvělými zákroky. K pilování je získání citu a přesnosti při výhozech míče k lajnám a větší soustředění na lehčí míče. Útok pracoval dobře, tentokrát zaznamenaných 5 branek nestačilo na nejlepšího střelce. K posílení útoku je třeba vychovat další hráče ke kombinační hře. Schopných bojovných adeptů se předvedlo hned několik. Hráči předvedli i pěkné signály při rozehrávkách ze středu hřiště i při rohových kopech. Mj. i za jejich nacvičení patří pocta trenérovi.
Tým zanechal na turnaji dobrý dojem, o čemž svědčí slova uznání od trenérů jiných družstev.  Muselo se opakovaně vysvětlovat, kde vlastně Křenovice leží. Naši kluci byli samozřejmě přetíženi, nemohli střídat celé čtverky, jak ostatní družstva a únava se musela projevit. Celkový hrací čas byl 96 minut.
Poznamenávám, že v krajských soutěžích musí mít kluby se staršími přípravkami 4 týmy, 2 týmy staršího ročníku a 2 mladšího ročníku, kde hráče doplňují z mladší kategorie, mají tedy daleko větší základnu hráčů.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>