Fotbalem 25. týdne 2015

23.06.2015 16:12

V úterý si starší žáci a ostatní zájemci zatrénovali na hřišti.
Ve čtvrtek byly odeslány přihlášky družstev na OFS Přerov pro novou sezónu 2015/2016.
Nyní probíhají jednání pro upřesnění formy soutěží vzhledem ke stále se snižujícímu počtu družstev.
V pátek proběhl další trénink a také brigáda – odklizení trávy. Všem ochotným hráčům a ostatním děkujeme.

V sobotu se přípravka s trenéry a rodiči dočkala dalšího fotbalového svátku. Vypravený autobus musel sice počkat na některé jednotlivce, ale to byla jen muška dne. Na druhém ročníku Olšany cupu se sešlo ještě o pět družstev víc jako loni a hrálo se na pěti hřištích. První náš zápas byl velmi křečovitý a hráči cítili velkou odpovědnost díky větším nadějím trenéra. Hráči se nedokázali vypořádat s neúspěšným průběhem prvního zápasu a prohráli s Košicemi 6:0. Další zápasy již hráli uvolněněji a předvedli, že fotbal hrát umí. V jednom utkání nasázeli soupeři 8 branek. Souboj s Kralicemi byl velmi vyrovnaný a soupeř měl větší štěstí. Vyrovnání jsme měli, při závěrečném zámku a nastřelené tyči, na dosah.  V základní skupině skončili na čtvrtém místě se třemi prohrami a dvěma výhrami.

V další skupině týmů, umístěných na čtvrtých místech svých základních skupin, jsme dva zápasy vyhráli – s Hanou Prostějov a Třebeší (část Hradce Králové) a dva prohráli – s Novým Jičínem a Vrútkami. Zvláště v posledním zápase s Vrútkami se již značně projevovala únava našich hráčů.

Sobotní den si všichni užili po svém. Někteří naopak, jako třeba hráč, který předváděl, že bez berlí jde zcela normálně, přesto však přes žadonění u svého zákonného zástupce neuspěl a nemohl nastoupit. Někteří hráči si zpestřovali den v lanoví nedalekého pavoučího lezolezu, hráčky třeba i jednoduše v náručí maminek. Turnaj byl sice již svou délkou únavný, ale zanechal dobrý pocit, že děti se vyřádily a že jsme pro ně zařídili velmi dobrou, prospěšnou variantu náplně dne. Zvláštní poděkování patří odcházejícímu trenérovi, který přestupuje do druhého družstva přípravky.

Fotbalová sobota 13.6.2015

15.06.2015 12:58
Sobota 13.6.2015 byla opět dnem, kdy sport ve své fotbalové podobě v mnoha rodinách vítězil nad vším ostatním.
Ráno zavítali starší žáci ke svému poslednímu zápasu sezóny do Přerova na stadion KMK Zubr Přerov do Předmostí.
Vlídná paní vedoucí nás pěkně přivítala na pěkné hrací ploše, kterou mnozí z nás starších pamatujeme jen jako škvárovou a jako postrach kolen při pádech.
Během prvního poločasu jsme měli převahu šancí, hlavně díky rychlým výpadům útočníků. První branka padla po přihrávce na hrotu a následném individuálním průniku. Soupeř do poločasu vyrovnal přísně nařízeným pokutovým kopem. Kanonáda ke konci poločasu, kdy během skrumáže před soupeřovou brankou a zhruba 5 střelách, kdy zvonily tyče a břevna nenechávala nikoho na pochybách, že náš tým by měl zvítězit. Ve druhém poločase pokračoval stabilní výkon obrany, kdy si pohlídala šikovné pravé křídlo. Stopér měl situaci pod kontrolou, občas došlo k průnikům, ale brankář tyto příležitosti soupeře  vyřešil. Brankař se také dobře orientoval při zakládání útoků, kdy soupeř nestíhal pokrývat dobře do stran nabíhající obránce, kteří mohli takto pomoci záloze a vyvést míč do útočného pásma a přečíslovat soupeře. Náš hrot "rychlá štika" se tentokrát prosadil snad až na pátý pokus, kdy jel sám na bránu. Jeho razantní rána k tyči ale stála za delší čekání a byla desátou jubilejní trefou. Úspěšnost má tento hráč přes jeden gól na zápas. Patří ke skupině hráčů, kteří posílili náš rodící se tým starších žáků až v druhé půli sezóny.
Poslední povedená rána do soupeřovy sítě patřila v Přerově kapitánovi, který držel i přes zdravotní problémy vysoký standart výkonů po celou sezónu.
Všem hráčům patří uznání za bojovnost a postoje k týmu. Každý zde má své místo. V nepřítomnosti bylo popřáno jednomu hráči k narozeninám. Měl škodu, protože dostal menší sladký dárek, který byl ovšem velmi rychle zlikvidován. Až později byla přečtena sms s omluvou o nedostavení se k zápasu. Víc než o dárek šlo opět ale o atmosféru pohody, která je v družstvu nyní navozena. Hráči si svými výkony, kdy v druhé části soutěže získali 14 bodů, vybojovali své místo na slunci a zasloužili se o  založení družstva dorostu, kde budou pokračovat ve své fotbalové kariéře.

Odpoledne proběhlo setkání aktivních sportovců, rodičů a fandů na našem hřišti. Nejprve sehráli naše nejmenší naděje bojovné utkání proti svým rodičům a nijak je nešetřily. Kluci a děvčata sázela do klece rodičů jeden gól za druhým. Jen "pětka" maminek s nimi držela krok a podařilo se jí drtivý nástup soupeře, kdy vedl 2:0 zastavit a vyrovnat. Celkový stav však vyzněl jasně pro naše miláčky 7:4. Na pokutové kopy se rodiče již víc koncentrovali, vycentrovali si nohy a těsně vyhráli.

Následovalo utkání starších žáků a dorostů. Myslím, že utkání všem ukázalo, že budoucí družstvo dorostu je perspektivní.
Muži již v příjemnější teplotě zahráli s ostatními většinou bývalými hráči další přátelské utkání. Všichni hráči od nejmenších po největší byli plně zapáleni do hry, mnozí se zapojili hned do několika zápasů. Brankař snad do tří během dne, v kategoriích od žáků přes dorost až po muže.

V neděli ještě proběhlo poslední utkání soutěže mladších žáků v Dolním Újezdě. Toto družstvo je poslední dobou z větší části doplňováno přípravkou, která si již začíná zvykat na větší hřiště a hra v této kategorii jim prospívá. Dokáží se uvolnit a přihrávat do volných prostor. Opticky náš tým vypadal proti soupeři malý, ale výkonem jej zaskočil. V úvodu jsme soupeře zatlačili do defenzívy a zaslouženě po střele k tyči vedli 1:0. Pak se teprve soupeř svými individualitami prosadil a překlopil brankovou misku vah na svou stranu. Druhý poločas byl ovšem opět brankové téměř vyrovnaný a v případě proměněné penalty by tak i skutečně byl. Naši borci opět předvedli velmi sympatický výkon.

Přejeme přípravce, aby si dobře zahrála na nadcházejícím mezinárodním turnaji, kde je čeká hned první zápas s velkým slovenským týmem. Vždyť kdo měl někdy možnost hrát ve své kariéře proti takovým klubům, které kluky čekají v sobotu? Na utkání Křenovice-Košice, které začíná v Olšanech po 8.hodině se již těšíme a hlasivky k povzbuzování ladíme.

08.06.2015 15:55

Ve čtvrtek bylo odehráno odložené utkání nadstavbové části mladších žáků v Lověšicích. Náš tým prohrál po statečném výkonu 4:1. Naši branku vsítil hráč přípravky.

V sobotu jsme zavítali s přípravkou a mladšími žáky do Beňova. Přípravka, výhradně složená z hráčů mladší přípravky (Natálka přijela až odpoledne po turnaji) bojovala na turnaji starší přípravky statečně.
Ve skupině jeden zápas prohrála – s Kozlovicemi, druhý vyhrála – s domácím Beňovem. Družstvo tak postoupilo a hrálo o postup do finále s Radslavicemi, s budoucími vítězi turnaje prohráli. V posledním zápase o 3. místo prohrávalo naše družstvo hned zpočátku 2:0, ale zabojovalo a vyrovnalo na 2:2. Urputný boj pokračoval. Chvalčov dvakrát skóroval. Naši opět přidali a vsítili další branku po pěkné kombinaci. I když soupeře zatlačili do hluboké defenzívy, nepodařilo se jim vyrovnat. Po nastřelené tyči mu byli ovšem velmi blízko. Dobře zachytal brankář a zahrála obrana. Útočníci byli postrachem vyšších obránců a několikrát je „vyškolili“. Když vzpomenu jen branky, jedenkrát se útočník prosadil individuálně, jedenkrát se útočník protáhl po křídle a přesně nahrál před bránu, kde druhý útočník bez přípravy jistě zakončil. Další gól byl jako přes kopírák, jen z druhé strany a útočníci si role vyměnili. Takových příkladných spoluprací bylo nejen mezi útočníky mnoho, na kluky bylo radost se dívat.
Družstvo nakonec obsadilo výborné 4. místo.

Odpoledne nastoupil náš tým mladších žáků proti domácímu Beňovu. Opět celkem brzy naši obdrželi dvě branky, ale pak se hra vyrovnala a naši šikovní záložníci a útočníci zakládali nebezpečné útoky.
I přes věkové a tělesné dispoziční rozdíly se dařilo obranu v některých pasážích přehrát. Ke konci poločasu jsme mohli sdílet s Natálkou obrovskou radost z jejího prvního gólu fotbalové kariéry. Gratulujeme!
V druhé půli jsme sice obdrželi další dvě branky, to ale na celkovém dobrém dojmu ze hry našich nadějí nemohlo nic změnit.

V neděli jsme vyjeli k předposlednímu zápasu soutěže starších žáku. Nakonec se družstvo po zastávce části výpravy ve Všechovicích sešlo na pěkném hřišti s dobrou akustikou v Opatovicích, dějišti utkání.
V úmorném vedru jsme se vyvarovali poslední dobou obvyklým výpadkům v začátcích utkání a naopak po chybách brankaře vedli 2:0. Zvlášť u druhého gólu již chtěl trenér napomenout útočníka, který pěkně vyjel z křídla, že měl za dané situace přihrát, ale oněměl úžasem. Brankář pustil slabou střelu z úhlu mezi nohama do brány. Soupeř do poločasu stačil stav skóre srovnat. Po zkušenostech z minulých zápasů jsme čekali zlepšený výkon druhého poločasu. Ten přišel, ale soupeř také zvýšil snahu a neustále zaměstnával naši obranu. Akce a šance se střídaly na obou stranách. Záložníci drabali. Při jedné z akcí soupeře náš obránce nepokryl protihráče a zatáhl za záchrannou brzdu faulem v pokutovém území. Následovala penalta a projevy důvěry ze hřiště i střídačky našemu gólmanovi. Střelec vyslal prudkou přízemní ránu, tu brankař vystihl a míč vykopl za brankovou čáru na rohový kop. Domácí družstvo vyvíjelo velký tlak na naši obranu, ta však s velkou podporou brankaře držela čisté konto druhého poločasu. Hra se začala vyrovnávat a všichni se jakoby spokojili s remízou. Podobně, jako již v jednom z minulých zápasů, mohu podobně pokračovat. Všichni se začali spokojovat s výsledkem, až na jednoho našeho, tentokrát útočníka. Dostal míč do běhu tak, jak to potřebuje a svůj nejdůležitější sprint tohoto utkání nekompromisně k tyči proměnil. Do konce utkání zbývalo pár minut a naše obrana se záložníky závěrečnému náporu, kdy všem v horkém počasí rychle ubývalo sil, odolala.
Tým opět projevil bojovného ducha. Rozhodujícím pro výsledek utkání, při zhruba vyrovnané záloze a obraně, byl rozdíl v brankářích a rychlosti útočníka.
Nedostatkem trenéra bylo mj. nepohlídání zapsaných střelců branek rozhodčím. Ale i tak po upření branky náš nejlepší střelec vévodí tabulce týmu s oficiálními 8 zásahy.

V neděli odpoledne hrálo i naše družstvo mužů. Prohráli na hřišti v Říkovicích 2:0 a jsou v tabulce na 5. místě.

Starší žáci: Tovačov-Křenovice 7:2

01.06.2015 17:01

Na půdu vedoucího týmu tabulky jsme přijeli ustrašeni.
Individuality domácího družstva se hned zpočátku prosadily a zhruba po 10 minutách jsme prohrávali 2:0.
Po výměně postu v obraně a zvýšeném úsilí se začalo dařit eliminovat soupeřovu útočnou sílu. Obránci pomáhali stopérovi, někdy se v přemíře snahy dostali až na opačnou stranu obrany a jejich strana zůstala neobsazena. I přes víc šancí soupeře jsme obdrželi do poločasu již jen jednu další branku. I my jsme po průnicích hlavně z levého křídla, měli několik šancí.
Po poločasové přestávce se naši hráči ještě víc snažili a bojovali. Za neúmyslnou ruku proti nám sudí nařídil penaltu. Náš brankař výborně vystihl směr a míč vykopl. Rozjeli jsme ihned rychlý útok pravou stranou a nahrávka před bránu skončila gólem, měnícím skóre na 3:1. Oba týmy ještě zvýšily svoji snahu a zanedlouho svítil na ukazateli stav 3:2. Obsluha časomíry byla ovšem napadena trenérem domácích z nepřiměřeného požití alkoholu a musela stav upravit na správných 4:1. Soupeř měl velmi rychlé, hbité a technicky vybavené fotbalisty, kteří když se dostali do brejků, nebyli k zastavení. Naši borci ale nijak nezaostávali, dál bojovali a docílili ještě jedné pěkné branky. Výkon našeho týmu byl druhý poločas opět, jako již několikrát v druhé půli utkání, dobrý. Když dochází k nahrávkové souhře, dokážeme se dostat do brankových příležitostí. Uměním dobrého hráče je uvolnit se buď přímo, není-li volný spoluhráč k narážečce, nebo individuálně. V tomto případě je pak uměním v pravý čas přihrát uvolněnému spoluhráči. Celkový přehled na hřišti s volbou variant řešení situací se ovšem získává postupně s množstvím náročných zápasů. Dnešní zápas ukázal, že tým má individuální kvalitu a když zapracuje ještě víc na kolektivním pojetí, bude se mu dařit i v zakončení. Hned příští zápas s Opatovicemi, třetím týmem tabulky, si to můžeme ověřit.

19.05.2015 20:17

Na hody proběhlo několik fotbalových klání.
V sobotu odpoledne po hokejovém zápase Česko-Kanada a svlažení zklamání, začalo přátelské utkání mezi místními rivaly - hasiči, sportovci, divadelníky a ostatními příznivci fotbalu. Kdo za koho hrál nebylo mnohdy jasné, docházelo i k taktickým přechodům do druhého družstva během zápasu. Výsledek snad někdo ví, já bych si tipl, že utkání skončilo nerozhodně. K vidění bylo několik akcí, ukazujících na nevyužitý talent hráčů, brázdících trávník jen tak pro radost. Mohli by ovšem z fleku posílit i náš tým v soutěži mužů. Věřím, že hozená rukavice bude nalezena a zvednuta. Dobrá nálada pokračovala večerní zábavou v prostorách našeho areálu.

Mladší žáci: Křenovice-Beňov 2:4
V neděli před polednem od 11.30 nastoupilo družstvo mladších žáků proti Beňovu.
Spolehlivý sudí odpískal celkem šest branek. Utkání našeho mladého družstva skončilo nakonec vítězstvím hostů, ale domácí borci zanechali na trávníku dobrý dojem. Mladý kolektiv se snažil, nakonec po statečném výkonu prohrál 2:4.

Starší žáci: Křenovice-Ústí 3:2
Přivítali jsme hosty z opačného konce okresu a také opačného konce tabulky- TJ Sokol Ústí.
Z rohového kopu jsme inkasovali z hlavičky vysokého talentovaného hráče soupeře. Tato situace nás nezlomila, ale vyburcovala k dobrému výkonu. Oko fotbalového diváka musela nadchnout např. klička ve veliké rychlosti s otočkou našeho levého křídla, chybělo jen gólové zakončení. Šancí bylo víc na obou stranách, poločas zůstal na skóre 0:1.
Nasazování hráčů druhého poločasu bylo víc zaměřeno na herní projev pro diváky. Hráči na hřišti statečně bojovali, opět jen na příklad uvádím zlepšený výkon levé strany s využitím fyzických dispozic v osobních soubojích. Naše branky padly po pěkném úniku s přehozením brankaře a druhá po zpracování odraženého míče a přesné střele levou nohou k tyči. Za stavu 2:2 byla většina přítomných smířena s remízou. Nikoliv však náš bojovný záložník, který po uvolnění razantní střelou obstřelil k tyči marně se natahujícího brankaře hostí. Náš tým, předposlední v tabulce, se postupně rozrůstá o nové zájemce hrát za náš tým, což je potěšitelné, ale i zavazující. V podzimní části docílil již 4 bodů, před týmem jsou ještě 4 utkání (v jarní části jsme docílili 3 bodů). Mimo bodů je však nejdůležitější zapálení hráčů do hry a jejich přístup ke kolektivu. Chápou, že nemohou všichni nastoupit do zápasu a ti, kteří hrají, nechávají na hřišti vše, co mají v sobě a co postupně z fotbalového umu získávají a rozvíjí. Bojový vítězný pokřik, organizovaný kapitánem družstva po závěru utkání, toho byl důkazem.

Muži: Křenovice-Měrovice 3:0
Před utkáním po nástupu mužstev s rozhodčími představitelé Sokola popřáli p. Milanu Sigmundovi k 50. narozeninám, poděkovali za jeho dosavadní činnost v klubu a předali mu menší dárek. Škoda, že ještě není zprovozněn rozhlasový systém s mikrofonem a diváci přesně nevěděli, co se na hřišti odehrává. Derby, jejichž aktéři se navzájem velmi dobře znají, si tentokrát zahráli bez zvláštních emocí. Utkání bylo předem vyhlášeno za šlágr kola a rozhodčí, pískájící odpoledne starší žáky, byl delegován na pomezí. Hlavní sudí měl vše bezpečně pod kontrolou po celý zápas. Naši hráli dobře a když pokrývali středního záložníka a gólman vytáhl několik šancí hostí, nikdo se nedivil, že jsme vedli po poločase 1:0. Po poločase pokračoval náš stabilní výkon a skóre jsme navýšili.

Po zápase nastal čas dooslavit kulaté narozeniny a narozeniny dalších přítomných členů Sokola. Pokračovala příjemná beseda mezi přítomnými hráči a diváky.

Zázemím pro diváky v areálu Sokola byl přístřešek s plátnem a projektorem, stan zapůjčený obcí, tradiční občerstvení s udírnou a ze zkušebních důvodů nově zřízená wifi síť (příprava "Fotbalové revoluce").

Sportovní hodové dny lze považovat za zdařilé.