Novinky

MLadší přípravka: Kozlovice A - Křenovice 5:2

06.10.2014 09:38

V sobotu před obědem nastoupili naši nejmladší fotbalisté k zápasu proti zatím neporažené přípravce Kozlovic A.

V zápasu plných emocí podali naši borci velmi dobrý výkon a favoritům podzimu nedali nic zadarmo, vždyť ještě v poločase jsme prohrávali jen 1:0.

Za prohru 5:2 se vůbec nemusíme stydět, protože jsme do zápasu dali všechno, co se dalo.

 

28.9. Fotbalový den v Křenovicích

28.09.2014 20:22

Slunný nedělní den jsme si užili hned čtveřicí domácích zápasů.

Jako první nastoupili naši nejmladší fotbalisté ml.přípravky. Přes urputný boj bohužel poprvé v této sezóně ochutnali hořkost porážky a s Viktorií Přerov prohráli 3:6.

Mladší žáci odehráli vyrovnaný zápas s D. Újezdem a prohráli po mnoha neproměněných šancích těsně 2:3.

Po obědě jsme fandili starším žákům. Ani těm se nepovedlo dotáhnout do vítězného konce svůj zápas a se Soběchleby prohráli 0:6.

Vrcholem dne bylo utkání mužů s Uhřičicemi. Ve vypjaté atmosféře plné emocí naši borci bohužel také prohráli 2:3.

Fotky jako vždy na sokol-krenovice.rajce.idnes.cz/

 

Starší žáci: Domaželice - Křenovice 6:2 (3:1)

22.09.2014 10:09

Hned první akce soupeře, která začala přesným pasem na pravé křídlo a pokračovala přesnou nahrávkou na útočníka do těsné blízkosti brány, skončila gólem. Naši hráči korunovali svou snahu a docílili vyrovnání, které je povzbudilo a snažili se o další steče soupeřovy brány, střežené méně pohyblivým, ale bystrým brankařem. Soupeř měl však některé celkem přerostlé hráče, kteří "zdili" obranu a přehrávali, svou rychlostí po delších pasech a důrazem individuálně, naši obranu.

Ctí našeho mužstva je bojovnost a touha po dosažení branky i při nepříznivém stavu. Někteří obránci teprve sbírají zkušenosti, někteří si nevěřili po špatném rozjezdu utkání. Záloha pracovala dobře, dokud jim síly stačily. V útočné fázi je třeba využívat  křídelní hru k centrům před bránu a o náběhy do volných prostor. Zvlášť u kvalitnějšího soupeře se nesnažit vykličkovat co nejblíž k bráně.
 

Fotky z neděle 21.9.

21.09.2014 20:03

Do fotogalerie přidány fotky z nedělních zápasů. Videa ml.přípravky naprosto vyčerpávající :-D

sokol-krenovice.rajce.idnes.cz/

Starší žáci: Pavlovice-Křenovice 5:3

18.09.2014 09:21
Úvod zápasu ukázal, že obraz hry oproti minulému obrannému zápasu může být jiný. Naši hráči hýřili aktivitou, obránci dobře zakládali útoky, ostatní řady si vytvářely šance po pěkných akcích. Za stavu 2:0 a poločasového skóre 3:1 a hlavně pod vlivem naší dobré hry, by málo kdo věřil v obrat domácího mužstva. Obrana a brankař se však nepoučili z dlouhých nákopů na rychlého útočníka a po chybách došlo ke srovnání skóre a nakonec i navýšení na náš úkor. I přes flustrující průběh utkání se naši borci snažili o srovnání, mnohdy až křečovitě, kdy po individuálních akcích nebylo již sil na finální přihrávku nebo prostor pro střelu. A když i to se povedlo, selhalo zpracování míče těsně před bránou soupeře. Ve hře našich hráčů je vidět příliš velké individuální pojetí hry, které si přinesli z mladších kategorií a od kterého v mezihrách zápasu musí již postupně upouštět, je třeba využívat přesné nahrávky do volných prostor na nabíhající spoluhráče. Ušetřené síly pak koncentrovat do rozhodujících částí zápasu a do perspektivních akcí.  
Celkově opět hodnotím utkání kladně, bylo pohledné a naznačilo, že po konsolidaci kádru a postupné změně pojetí hry našich individualit, jsme schopni hrát víc než rovnocennou partii se všemi družstvy naší soutěže. Družstvo Pavlovic mělo v kádru několik hráčů, kteří mají střídavý start v krajské soutěži za FC Želatovice.
 

Utkání starších žáků 14.9.2014 Křenovice-H.Moštěnice 0:3

15.09.2014 13:42

Zápas začal opatrně z obou stran. Postupem času získávali územní převahu hosté, ale úspěšně jsme bránili a nenechali jsme soupeři vážnější příležitost ke skórování. Již se zdálo, že výsledek udržíme do kýženého poločasového odpočinku, ale těsně před jeho koncem jsme celkem jednoduše po nesoustředěnosti obrany, částečně způsobené trenérem, inkasovali. Bylo znát, že jsou někteří hráči unaveni, což se ve větší míře projevilo ve druhém poločase. Přesto jsme se snažili ohrožovat brankaře hostí posílením útočné aktivity. Soupeř hrál dobře kombinačně a opíral se o střeleckou potenci jediného hráče, který docílil po umístěných střelách hattricku.

Výkon našeho družstva opět hodnotím za velmi dobrý a ukazuje se, že po úvodních utkáních, kdy se družstvo hledalo,  je schopné dobře hrát i se zkušenými, mnoho let aktivními mužstvy této soutěže.

Příští zápas s Pavlovicemi bude soubojem nováčků v této soutěži. Opět věřím v dobrou obrannou hru a tvořivou zálohu. Bude-li se takto dařit a sejde se dobrá parta bojovníků, včetně zraněných, věřím v pěknou podívanou na kvalitní fotbalový zápas.

 

Starší žáci: Křenovice - Zubr Přerov 2:0

11.09.2014 16:01
První vítězství našeho perspektivního družstva se rodilo z trpělivé poctivé hry na všech postech. Obrana hrála spolehlivě a ve vhodných situacích tvořivě při zakládání útoků. Záložní řady napadaly soupeře, rozbíjely jejich útoky a po získání míče hrozily individuálními i kombinačními akcemi, spolu se vtíravým útočníkem, soupeřově brance. Soupeř si přesto vytvořil několik šancí, při některých se vyznamenal brankař, občas si bral na pomoc tyčku či břevno. Jedna naše branka padla po rohovém kopu, druhá po dorážce vlastní střely. Špatná střelba soupeře se potvrdila při akci, kdy jel útočník sám na našeho brankaře, vystřelil přímo do jeho náručí. Největší šanci na zkorigování výsledku měl soupeř při nesprávně nařízeném pokutovém kopu po malé domů ke konci utkání. Nemohoucnost přerovských Zubrů se potvrdila, míč lízl levou tyč z venkovní strany. (Správně měl následovat nepřímý volný kop z hranice pokutového území).
Naši hráči si s chutí letos poprvé vyzkoušeli vítězný pokřik a jak byl radostný!
 

Mladší přípravka: Křenovice - Kojetín A 14:0

11.09.2014 08:46

Ani v "sousedském derby" naši nejmladší fotbalisté nezaváhali a porazili přípravku Kojetína vysoko 14:0. 

Gólově se prosadili: Aleš (4), David (4), Marián (2), Marek Z. (1). Adam (1). Marek D. (1),  Jan H. (1).

Poděkování ale patří všem za skvělou hru.

Starší žáci: Bělotín - Křenovice 10:3 7.9.2014

08.09.2014 09:16

Ke druhému utkání po dvou letech obnovené soutěže starších žáků v našem klubu, nastoupila pozměněná sestava oproti úvodnímu utkání.
Bělotín hned od začátku přitlačil naši obranu do tlaku, ta statečně odolávala. Naši hráči se začali i přes některé obdržené branky přizpůsobovat dravému pojetí hry soupeře a několika akcemi zahrozili i oni. Po jedné z nich i část diváků a hráčů viděla míč za brankovou čarou. Branař se však po vypadnutí míče při tvrdé střele stačil otočit a skrýt míč. Několik šancí měl navrátilec Karel, který byl svou hrou a poctivým přístupem, kdy byl stále aktivní a absolvoval spoustu fyzicky náročných soubojů jak v útoku, tak při obranné činnosti, vzorem pro ostatní. Vyzvedávám jej, neboť je náročné vstoupit do družstva po dvouleté přestávce. Záleží na něm, jestli jeho zdravotní stav mu dovoluje pokračovat v soutěži, jistě bychom byli rádi, je to bojovník jako "zamlada".
To vzpomínám a jistě si vzpomněl i Karel, jak jsme postoupili do finále soutěže se starší přípravkou a hráli jsme, tehdy turnaj, jak bylo obvyklé, zrovna v Bělotíně. Karle, díky za pomoc a budeš vždy vítán, třeba již teď ve středu, ať s kopačkami, jestli lze překonat bolest nohou, nebo i bez nich, abys podpořil spoluhráče svou přítomností.
 Skóre po poločase 5:0 nebylo povzbudivé, neodpovídalo však zcela obrazu hry na hřišti. Některé branky padly po chybách, plynoucích z nerozehranosti některých hráčů.
Záměrně nejmenuji, neboť svoje chyby se snažili napravit a také se jim to dařilo.
Druhý poločas jsme se pokusili o posílení útoku, tým vůbec neklesal na mysli a stále bojoval, i když si někteří hráči sáhli na dno svých sil.
Proti zkušenému družstvu Bělotína s širokou základnou hráčů, kteří v minulé sezóně hráli soutěž 10+1 se drželi naši hráči statečně. I naše střídačka povzbuzovala a 3 náhradníci odlehčovali přetíženost hráčů na hřišti. První náš gól byl mírnou kompenzací za "skoro" gól z prvního poločasu, kdy "zaváhal" domácí pomezní na ofsajdové pozici. Další dva góly v síti soupeře byly po pěkných akcích, kterých bylo mnoho a ukázaly, že družstvo dokáže zúročit svoji snahu. Poznámka: ono vidina sladké odměny možná také hrála svoji roli :-).

Na trénincích musíme zapracovat na mezerách při zpracovávání míče, hlavně ze vzduchu.
Je na zvážení, v jaké fázi příštího utkání družstvo postavit do útočnějšího rozestavení.

Okresní soutěž mužů sk. A - Rozlosování 2014/2015

25.07.2014 18:50
Kolo Domácí Hosté Termín Den
3 Křenovice Troubky 24.08. 16:30 NE
4 Křenovice Prosenice 31.08. 16:30 NE
5 Polkovice Křenovice 06.09. 16:00 SO
6 Křenovice Čekyně "B" 14.09. 16:00 NE
7 Měrovice Křenovice 21.09. 15:30 NE
8 Křenovice Uhřičice 28.09. 15:30 NE
9 Lověšice Křenovice 04.10. 15:00 SO
2 Vlkoš Křenovice 12.10. 15:00 NE
1 Křenovice Říkovice 19.10. 14:30 NE

 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7