Turnaj starších přípravek 12.3.2016

14.03.2016 22:25

V sobotu 12.3.2016 se zúčastnil náš tým starší přípravky posledního přípravného turnaje před začátkem soutěžní sezóny. Klání se konalo v Němčicích a pořadatelem byl Sokol Olšany. Tentokrát naši kluci změřili síly s oddíly, hrajícími krajské soutěže. A docela se jim dařilo i zde. Dokonce jeden zápas vyhráli a jednou vybojovali remízu. Další zápasy, některé smolně, prohráli. Ovšem celkový dojem ze hry byl dobrý a povzbudivý. Obrana byla pevná a bojovná. Vyrážela do protiútoků, zaznamenala tři branky. K vylepšování je důslednější sledování hry a reakce na herní situace, kdy je třeba vyhodnotit, kdy držet pozice obrany a kdy podpořit útok. Obránce získal cenu pro nejlepšího hráče týmu. Brankař se blýskl několika skvělými zákroky. K pilování je získání citu a přesnosti při výhozech míče k lajnám a větší soustředění na lehčí míče. Útok pracoval dobře, tentokrát zaznamenaných 5 branek nestačilo na nejlepšího střelce. K posílení útoku je třeba vychovat další hráče ke kombinační hře. Schopných bojovných adeptů se předvedlo hned několik. Hráči předvedli i pěkné signály při rozehrávkách ze středu hřiště i při rohových kopech. Mj. i za jejich nacvičení patří pocta trenérovi.
Tým zanechal na turnaji dobrý dojem, o čemž svědčí slova uznání od trenérů jiných družstev.  Muselo se opakovaně vysvětlovat, kde vlastně Křenovice leží. Naši kluci byli samozřejmě přetíženi, nemohli střídat celé čtverky, jak ostatní družstva a únava se musela projevit. Celkový hrací čas byl 96 minut.
Poznamenávám, že v krajských soutěžích musí mít kluby se staršími přípravkami 4 týmy, 2 týmy staršího ročníku a 2 mladšího ročníku, kde hráče doplňují z mladší kategorie, mají tedy daleko větší základnu hráčů.