TJ Sokol Křenovice

Křenovská Sokolská jednota stejně jako jednoty v Němčicích nad Hanou a v Uhřičicích, vznikl na popud kojetínského Sokola jako mateřské jednoty v době první republiky. Činnost byla širší.

Fotbalový oddíl
Fotbal byl založen v Křenovicích v r. 1931 jako SK Křenovice.
Hřiště bylo původně (1924-1945) za kulturním domem "na place pro mlátičku", nebo "Milíř". V letech 1945 - 1949 se hrál fotbal za obcí. V roce 1956 byla činnost zahájena opět za kulturním domem. Prostor pro současné hřiště byl získán v r.1959, v tomto roce byly vysazeny topoly kolem hřiště, objekt šaten byl postaven o 2 - 3 roky později svépomocí členů oddílu z materiálu z bouraček apod.

Nyní má fotbalový klub Sokol Křenovice družstva mužů, mladších žáků a starší přípravky.

Bližší informace  -  Stručné úseky fotbalové historie – obecné a v Křenovicích (pdf)