Novinky

Fotbalová sobota 13.6.2015

15.06.2015 12:58
Sobota 13.6.2015 byla opět dnem, kdy sport ve své fotbalové podobě v mnoha rodinách vítězil nad vším ostatním.
Ráno zavítali starší žáci ke svému poslednímu zápasu sezóny do Přerova na stadion KMK Zubr Přerov do Předmostí.
Vlídná paní vedoucí nás pěkně přivítala na pěkné hrací ploše, kterou mnozí z nás starších pamatujeme jen jako škvárovou a jako postrach kolen při pádech.
Během prvního poločasu jsme měli převahu šancí, hlavně díky rychlým výpadům útočníků. První branka padla po přihrávce na hrotu a následném individuálním průniku. Soupeř do poločasu vyrovnal přísně nařízeným pokutovým kopem. Kanonáda ke konci poločasu, kdy během skrumáže před soupeřovou brankou a zhruba 5 střelách, kdy zvonily tyče a břevna nenechávala nikoho na pochybách, že náš tým by měl zvítězit. Ve druhém poločase pokračoval stabilní výkon obrany, kdy si pohlídala šikovné pravé křídlo. Stopér měl situaci pod kontrolou, občas došlo k průnikům, ale brankář tyto příležitosti soupeře  vyřešil. Brankař se také dobře orientoval při zakládání útoků, kdy soupeř nestíhal pokrývat dobře do stran nabíhající obránce, kteří mohli takto pomoci záloze a vyvést míč do útočného pásma a přečíslovat soupeře. Náš hrot "rychlá štika" se tentokrát prosadil snad až na pátý pokus, kdy jel sám na bránu. Jeho razantní rána k tyči ale stála za delší čekání a byla desátou jubilejní trefou. Úspěšnost má tento hráč přes jeden gól na zápas. Patří ke skupině hráčů, kteří posílili náš rodící se tým starších žáků až v druhé půli sezóny.
Poslední povedená rána do soupeřovy sítě patřila v Přerově kapitánovi, který držel i přes zdravotní problémy vysoký standart výkonů po celou sezónu.
Všem hráčům patří uznání za bojovnost a postoje k týmu. Každý zde má své místo. V nepřítomnosti bylo popřáno jednomu hráči k narozeninám. Měl škodu, protože dostal menší sladký dárek, který byl ovšem velmi rychle zlikvidován. Až později byla přečtena sms s omluvou o nedostavení se k zápasu. Víc než o dárek šlo opět ale o atmosféru pohody, která je v družstvu nyní navozena. Hráči si svými výkony, kdy v druhé části soutěže získali 14 bodů, vybojovali své místo na slunci a zasloužili se o  založení družstva dorostu, kde budou pokračovat ve své fotbalové kariéře.

Odpoledne proběhlo setkání aktivních sportovců, rodičů a fandů na našem hřišti. Nejprve sehráli naše nejmenší naděje bojovné utkání proti svým rodičům a nijak je nešetřily. Kluci a děvčata sázela do klece rodičů jeden gól za druhým. Jen "pětka" maminek s nimi držela krok a podařilo se jí drtivý nástup soupeře, kdy vedl 2:0 zastavit a vyrovnat. Celkový stav však vyzněl jasně pro naše miláčky 7:4. Na pokutové kopy se rodiče již víc koncentrovali, vycentrovali si nohy a těsně vyhráli.

Následovalo utkání starších žáků a dorostů. Myslím, že utkání všem ukázalo, že budoucí družstvo dorostu je perspektivní.
Muži již v příjemnější teplotě zahráli s ostatními většinou bývalými hráči další přátelské utkání. Všichni hráči od nejmenších po největší byli plně zapáleni do hry, mnozí se zapojili hned do několika zápasů. Brankař snad do tří během dne, v kategoriích od žáků přes dorost až po muže.

V neděli ještě proběhlo poslední utkání soutěže mladších žáků v Dolním Újezdě. Toto družstvo je poslední dobou z větší části doplňováno přípravkou, která si již začíná zvykat na větší hřiště a hra v této kategorii jim prospívá. Dokáží se uvolnit a přihrávat do volných prostor. Opticky náš tým vypadal proti soupeři malý, ale výkonem jej zaskočil. V úvodu jsme soupeře zatlačili do defenzívy a zaslouženě po střele k tyči vedli 1:0. Pak se teprve soupeř svými individualitami prosadil a překlopil brankovou misku vah na svou stranu. Druhý poločas byl ovšem opět brankové téměř vyrovnaný a v případě proměněné penalty by tak i skutečně byl. Naši borci opět předvedli velmi sympatický výkon.

Přejeme přípravce, aby si dobře zahrála na nadcházejícím mezinárodním turnaji, kde je čeká hned první zápas s velkým slovenským týmem. Vždyť kdo měl někdy možnost hrát ve své kariéře proti takovým klubům, které kluky čekají v sobotu? Na utkání Křenovice-Košice, které začíná v Olšanech po 8.hodině se již těšíme a hlasivky k povzbuzování ladíme.