Novinky

Starší žáci: Bělotín - Křenovice 10:3 7.9.2014

08.09.2014 09:16

Ke druhému utkání po dvou letech obnovené soutěže starších žáků v našem klubu, nastoupila pozměněná sestava oproti úvodnímu utkání.
Bělotín hned od začátku přitlačil naši obranu do tlaku, ta statečně odolávala. Naši hráči se začali i přes některé obdržené branky přizpůsobovat dravému pojetí hry soupeře a několika akcemi zahrozili i oni. Po jedné z nich i část diváků a hráčů viděla míč za brankovou čarou. Branař se však po vypadnutí míče při tvrdé střele stačil otočit a skrýt míč. Několik šancí měl navrátilec Karel, který byl svou hrou a poctivým přístupem, kdy byl stále aktivní a absolvoval spoustu fyzicky náročných soubojů jak v útoku, tak při obranné činnosti, vzorem pro ostatní. Vyzvedávám jej, neboť je náročné vstoupit do družstva po dvouleté přestávce. Záleží na něm, jestli jeho zdravotní stav mu dovoluje pokračovat v soutěži, jistě bychom byli rádi, je to bojovník jako "zamlada".
To vzpomínám a jistě si vzpomněl i Karel, jak jsme postoupili do finále soutěže se starší přípravkou a hráli jsme, tehdy turnaj, jak bylo obvyklé, zrovna v Bělotíně. Karle, díky za pomoc a budeš vždy vítán, třeba již teď ve středu, ať s kopačkami, jestli lze překonat bolest nohou, nebo i bez nich, abys podpořil spoluhráče svou přítomností.
 Skóre po poločase 5:0 nebylo povzbudivé, neodpovídalo však zcela obrazu hry na hřišti. Některé branky padly po chybách, plynoucích z nerozehranosti některých hráčů.
Záměrně nejmenuji, neboť svoje chyby se snažili napravit a také se jim to dařilo.
Druhý poločas jsme se pokusili o posílení útoku, tým vůbec neklesal na mysli a stále bojoval, i když si někteří hráči sáhli na dno svých sil.
Proti zkušenému družstvu Bělotína s širokou základnou hráčů, kteří v minulé sezóně hráli soutěž 10+1 se drželi naši hráči statečně. I naše střídačka povzbuzovala a 3 náhradníci odlehčovali přetíženost hráčů na hřišti. První náš gól byl mírnou kompenzací za "skoro" gól z prvního poločasu, kdy "zaváhal" domácí pomezní na ofsajdové pozici. Další dva góly v síti soupeře byly po pěkných akcích, kterých bylo mnoho a ukázaly, že družstvo dokáže zúročit svoji snahu. Poznámka: ono vidina sladké odměny možná také hrála svoji roli :-).

Na trénincích musíme zapracovat na mezerách při zpracovávání míče, hlavně ze vzduchu.
Je na zvážení, v jaké fázi příštího utkání družstvo postavit do útočnějšího rozestavení.