Hodový víkend na hřišti 16.-17.5.2015

19.05.2015 20:17

Na hody proběhlo několik fotbalových klání.
V sobotu odpoledne po hokejovém zápase Česko-Kanada a svlažení zklamání, začalo přátelské utkání mezi místními rivaly - hasiči, sportovci, divadelníky a ostatními příznivci fotbalu. Kdo za koho hrál nebylo mnohdy jasné, docházelo i k taktickým přechodům do druhého družstva během zápasu. Výsledek snad někdo ví, já bych si tipl, že utkání skončilo nerozhodně. K vidění bylo několik akcí, ukazujících na nevyužitý talent hráčů, brázdících trávník jen tak pro radost. Mohli by ovšem z fleku posílit i náš tým v soutěži mužů. Věřím, že hozená rukavice bude nalezena a zvednuta. Dobrá nálada pokračovala večerní zábavou v prostorách našeho areálu.

 Mladší žáci: Křenovice-Beňov 2:4
V neděli před polednem od 11.30 nastoupilo družstvo mladších žáků proti Beňovu.
Spolehlivý sudí odpískal celkem šest branek. Utkání našeho mladého družstva skončilo nakonec vítězstvím hostů, ale domácí borci zanechali na trávníku dobrý dojem. Mladý kolektiv se snažil, nakonec po statečném výkonu prohrál 2:4.

Starší žáci: Křenovice-Ústí 3:2
Přivítali jsme hosty z opačného konce okresu a také opačného konce tabulky- TJ Sokol Ústí.
Z rohového kopu jsme inkasovali z hlavičky vysokého talentovaného hráče soupeře. Tato situace nás nezlomila, ale vyburcovala k dobrému výkonu. Oko fotbalového diváka musela nadchnout např. klička ve veliké rychlosti s otočkou našeho levého křídla, chybělo jen gólové zakončení. Šancí bylo víc na obou stranách, poločas zůstal na skóre 0:1.
Nasazování hráčů druhého poločasu bylo víc zaměřeno na herní projev pro diváky. Hráči na hřišti statečně bojovali, opět jen na příklad uvádím zlepšený výkon levé strany s využitím fyzických dispozic v osobních soubojích. Naše branky padly po pěkném úniku s přehozením brankaře a druhá po zpracování odraženého míče a přesné střele levou nohou k tyči. Za stavu 2:2 byla většina přítomných smířena s remízou. Nikoliv však náš bojovný záložník, který po uvolnění razantní střelou obstřelil k tyči marně se natahujícího brankaře hostí. Náš tým, předposlední v tabulce, se postupně rozrůstá o nové zájemce hrát za náš tým, což je potěšitelné, ale i zavazující. V podzimní části docílil již 4 bodů, před týmem jsou ještě 4 utkání (v jarní části jsme docílili 3 bodů). Mimo bodů je však nejdůležitější zapálení hráčů do hry a jejich přístup ke kolektivu. Chápou, že nemohou všichni nastoupit do zápasu a ti, kteří hrají, nechávají na hřišti vše, co mají v sobě a co postupně z fotbalového umu získávají a rozvíjí. Bojový vítězný pokřik, organizovaný kapitánem družstva po závěru utkání, toho byl důkazem.

Muži: Křenovice-Měrovice 3:0
Před utkáním po nástupu mužstev s rozhodčími představitelé Sokola popřáli p. Milanu Sigmundovi k 50. narozeninám, poděkovali za jeho dosavadní činnost v klubu a předali mu menší dárek. Škoda, že ještě není zprovozněn rozhlasový systém s mikrofonem a diváci přesně nevěděli, co se na hřišti odehrává. Derby, jejichž aktéři se navzájem velmi dobře znají, si tentokrát zahráli bez zvláštních emocí. Utkání bylo předem vyhlášeno za šlágr kola a rozhodčí, pískájící odpoledne starší žáky, byl delegován na pomezí. Hlavní sudí měl vše bezpečně pod kontrolou po celý zápas. Naši hráli dobře a když pokrývali středního záložníka a gólman vytáhl několik šancí hostí, nikdo se nedivil, že jsme vedli po poločase 1:0. Po poločase pokračoval náš stabilní výkon a skóre jsme navýšili.

Po zápase nastal čas dooslavit kulaté narozeniny a narozeniny dalších přítomných členů Sokola. Pokračovala příjemná beseda mezi přítomnými hráči a diváky.

Zázemím pro diváky v areálu Sokola byl přístřešek s plátnem a projektorem, stan zapůjčený obcí, tradiční občerstvení s udírnou a ze zkušebních důvodů nově zřízená wifi síť (příprava "Fotbalové revoluce").

Sportovní hodové dny lze považovat za zdařilé.