Starší žáci: Křenovice-Tovačov 0:4 (0:2)

27.10.2014 08:51
Poslední utkání našich starších žáků podzimní části proběhlo v neděli 26.10. odpoledne na našem hřišti.
Závěrečné klání s prvním týmem tabulky jsme odehráli bez tří opor - hráčů staršího ročníku 2000, kteří nemohou z různých důvodů dlouhodobě nastoupit a tří hráčů, kteří se omluvili. Hráči na hřišti nechali dobrý dojem. Někteří, především v obraně, příjemně překvapili. Mnohý divák se snad i podivil, že hráči, před sezónou označeni za málo perspektivní, jsou již nyní po polovině sezóny platnými bojovníky družstva a získávají na hřišti přehled.
Nadějnými vidím pěkné kombinační akce záložní řady, které by na jaře mohly být již i brankově efektivnější.
V útoku se rozehrála dvojice D+D s křídelními centry. Škoda, že některé momenty překvapení, které mnohdy rozhodují, překvapily i naše hráče. 
(Překvapivé proniknutí centrovaného míče zprava a kop levačkou D1 těsně před bránou vedle; chytře rozehraný roh na D2 a pravačka opět těsně vedle). Jednu branku jsme dokonce docílili, ovšem po předešlém něšťastném odrazu od ruky.
Brankáři zachytali dobře a po vylepšení výkopů ze začátku prvního poločasu k nim nejsou připomínky.
Pochválit musím rozhodnější hru brankářů při vybíhání.
Velkou milou změnou byl přístup hráčů před utkáním. Trenér mohl po příchodu za naprostého klidu družstva v šatně udělovat pokyny jednotlivým řadám a jednotlivcům, což přispělo ke koncentraci mužstva na zápas a ukazuje i na růst morální kvality hráčů.
 
Nejkritičtější období zrodu týmu se podařilo překlenout, nyní máme základnu 13-ti hráčů.
Pokud na jaře začneme po zimní přípravě v kompletní sestavě, věřím že hra i výsledky budou již vícelahodit oku diváka. Dále po dořešení legislativy je perspektiva růstu hráčů ve vyšších věkových kategoriích.