Starší žáci: Tovačov-Křenovice 7:2

01.06.2015 17:01

Na půdu vedoucího týmu tabulky jsme přijeli ustrašeni.
Individuality domácího družstva se hned zpočátku prosadily a zhruba po 10 minutách jsme prohrávali 2:0.
Po výměně postu v obraně a zvýšeném úsilí se začalo dařit eliminovat soupeřovu útočnou sílu. Obránci pomáhali stopérovi, někdy se v přemíře snahy dostali až na opačnou stranu obrany a jejich strana zůstala neobsazena. I přes víc šancí soupeře jsme obdrželi do poločasu již jen jednu další branku. I my jsme po průnicích hlavně z levého křídla, měli několik šancí.
Po poločasové přestávce se naši hráči ještě víc snažili a bojovali. Za neúmyslnou ruku proti nám sudí nařídil penaltu. Náš brankař výborně vystihl směr a míč vykopl. Rozjeli jsme ihned rychlý útok pravou stranou a nahrávka před bránu skončila gólem, měnícím skóre na 3:1. Oba týmy ještě zvýšily svoji snahu a zanedlouho svítil na ukazateli stav 3:2. Obsluha časomíry byla ovšem napadena trenérem domácích z nepřiměřeného požití alkoholu a musela stav upravit na správných 4:1. Soupeř měl velmi rychlé, hbité a technicky vybavené fotbalisty, kteří když se dostali do brejků, nebyli k zastavení. Naši borci ale nijak nezaostávali, dál bojovali a docílili ještě jedné pěkné branky. Výkon našeho týmu byl druhý poločas opět, jako již několikrát v druhé půli utkání, dobrý. Když dochází k nahrávkové souhře, dokážeme se dostat do brankových příležitostí. Uměním dobrého hráče je uvolnit se buď přímo, není-li volný spoluhráč k narážečce, nebo individuálně. V tomto případě je pak uměním v pravý čas přihrát uvolněnému spoluhráči. Celkový přehled na hřišti s volbou variant řešení situací se ovšem získává postupně s množstvím náročných zápasů. Dnešní zápas ukázal, že tým má individuální kvalitu a když zapracuje ještě víc na kolektivním pojetí, bude se mu dařit i v zakončení. Hned příští zápas s Opatovicemi, třetím týmem tabulky, si to můžeme ověřit.