Turnaj předsedy Krajského fotbalového svazu Olomouc

22.06.2017 13:55

21.6.2017 jsme přijeli na pozvání předsedy KFS Olomouc p. Oldřicha Vítonského na turnaj do Šumperku.
Zúčastnilo se 10 družstev, z každého okresu Olomouckého kraje po 2 účastnících. Odhlásilo se družstvo Jeseníku, nahradil je domácí tým z krajské soutěže FK Šumperk, který měl pak svého zástupce v obou skupinách po 5 družstev. Úvodní zápas na pěkném stadionu s běžeckými drahami s Dubem na Moravě jsme vyhráli, další 2 prohráli a v posledním klání skupiny remizovali 0:0 a na penalty smolně prohráli, když se muselo kopat na každé straně 12 penalt, než se rozhodlo.
Se 4. týmem druhé skupiny FK Lipníkem jsme zvítězili a obsadili pěkné 7 místo.

Turnaj nám dal nahlédnout do krajské soutěže a posoudit její kvality. Ukázal, že bychom potřebovali víc mladších hráčů a dále asistenta trenéra a psychologa. Naši hráči mohli s obdivem sledovat především v zápasech o medaile přístup a celkovou fotbalovost postavou i menších hráčů. Mělo by jim být k zamyšlení, že individuální výkony mají své limity a pro další rozvoj je nutná kombinační hra s dynamikou posouzení herních situací a jejich řešení.
Předpoklady k tomu mají, tak vzůru do práce!